Minister vnútra Roman Mikulec v týchto dňoch čelí v parlamente ďalšiemu odvolávaniu. Svoju funkciu tak musí obhajovať už po siedmy raz. Brániť člena strany OĽaNO sa rozhodol aj jej samotný šéf, a zároveň minister financií Igor Matovič, pričom si rozhodne nedával pozor na svoj slovník.

Na 71. schôdzi Národnej rady bol na programe číslo jeden návrh skupiny poslancov na vyslovenie nedôvery členovi vlády Romanovi Mikulcovi ako ministrovi vnútra. K návrhu sa vyjadrili koaliční i opoziční poslanci, vďaka čomu vznikla politická prekáračka z oboch strán. K slovu sa dostal aj Igor Matovič, ktorý je presvedčený, že neustála snaha odvolať šéfa rezortu vnútra znamená, že si svoju prácu robí dobre a správne.

Svoj priestor v parlamente však využil viac na obviňovanie opozičných politikov. Petra Pellegriniho označil za vagabunda, ktorý rozkradol naše verejné peniaze, no niečo málo sa ušlo aj Robertovi Ficovi. ,,…henten vagabund bol vedúci Úradu vlády, nosil domov roličky 500-euroviek z Úradu vlády SR a šporil si ich v šálkach v kuchynskej linke. Viete si predstaviť väčšiu úchylku, ako keď si vedúci Úradu vlády donesie roličku 500-euroviek v gumičke zviazanú a šporí ich ako dušičky? Toto nám tu vládlo, mafia nám tu vládla,“ rozkrikoval sa minister financií.

Rodák z Trnavy označil smerákov a členov strany Hlas-SD za vrahov, mafiánov a zlodejov, ktorí nechali zabiť Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú. ,,Henten haj*el (pozn. red. Robert Fico), čo tu stál, to je novodobý Hitler. Lebo človek, ktorý dovolí systematicky rozkrádať krajinu, ktorý počas jeho vlád s Pellegrinim rozkradli 30 miliárd eur, tak ten má chuť a schopnosť kázať o morálke?“ s hnevom pokračoval Matovič.

Slová politika vyvolali v parlamente hnev mnohých poslancov, ktorí svoj nesúhlas dali jasne najavo. Iná skupina poslancov zase podporila šéfa rezortu financií potleskom. Situáciu musel upokojovať predseda parlamentu Boris Kollár. ,,Mali by ste držať hubu,“ ukončil svoj prejav šéf strany OĽaNO.

Celý prejav Matoviča začína od 29. minúty a 40 sekundy

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Video: YT/TASRTV  |  Foto: YT/TASRTV, FB/NR SR