Ministerstvo zdravotníctva zrealizovalo Národnú vakcinačnú stratégiu, v rámci ktorej je vytvorený poradovník na očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Nedávno sa však ukázalo, že sa dá preskočiť zdravotníkov a dostať sa na zoznam. Sú Dominika Cibulková s manželom jedinými, ktorí obišli systém?!

Po škandále prednostného očkovania bývalej tenistky Dominiky Cibulkovej a jej manžela sa čoraz väčšia pozornosť sústredila na poradovník, ktorý vznikol z dielne ministerstva zdravotníctva. Pôvodne sa mala prvá dávka vakcíny využiť pre zdravotníkov, ktorí bojujú v prvej línií.

Podľa informácií denníka Pravda bol však zaočkovaný aj generálny tajomník služobného úradu rezortu zdravotníctva David Hlubocký s manželkou aj asistentka ministra zdravotníctva Helena Hlubocká. Očkovať sa mali 31. 12. 2020 za prítomnosti námestníka pre zdravotnú starostlivosť Alexandra Mayera. Prednostne bolo zaočkovaných aj viacero športovcov a členov ich tímu, pričom im vakcíny zabezpečilo ministerstvo vnútra.

Zamestnanci, ktorí sú dôležití pre zabezpečenie chodu štátu, však mali byť zaočkovaní až v druhej vlne, i keď sa zdá, že preskočiť zdravotníkov je čoraz ľahšie. K prednostnému očkovaniu sa vyjadrila aj hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová, ktorá upozornila, že údaj o tom, kto bol zaočkovaný, je osobnou informáciou každého pacienta.

 Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: spravy.pravda.sk  |  Foto: YT/Politikum, depositphotos.com, FB/Marek Krajčí