Zdalo sa, že osud Mariana Kočnera je spečatený, pričom strávi takmer 20 rokov za mrežami. Najnovšie informácie však naznačujú, že podnikateľovi môže byť celý trest zrušený. Prípadom sa už dokonca zaoberá Ústavný súd, ktorý prehodnotí všetky uplynulé prípravy na súdny proces.

Marian Kočner bol koncom mája oficiálne oslobodený spod obžaloby v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Stále bol však odsúdený na 19 rokov za mrežami a zároveň mu bola udelená pokuta vo výške 10-tisíc eur z falšovania miliónových zmeniek televízie Markíza.

Podľa portálu trend.sk môže byť jeho 19-ročný trest zrušený. Dôvodom má byť údajné odpočúvanie jeho stretnutí s obhajcami. Právnici Kočnera sa mali už v roku 2019 a 2020 pred a počas súdneho procesu sťažovať, že sa so svojím klientom nemôžu dôverne rozprávať, keďže vyšetrovatelia odpočúvajú návštevnú miestnosť. Zakaždým boli umiestnení do rovnakého priestoru aj počas víkendov, keď boli všetky miesta prázdne.

Väzenský personál mal taktiež neustále sledovať návštevy väzňa cez sklo. Obvinenia právnikov boli zmietnuté zo stola, pričom sa nepredpokladalo, že by NAKA a Úrad špeciálnej prokuratúry riskovali pri tak dôležitom súdnom procese. Špecializovaný trestný súd ešte v lete 2019 vyhlásil, že nebol nariadený žiadny príkaz na odpočúvanie.

O to viac je prekvapujúce, že policajná inšpekcia potvrdila, že Kočnerove stretnutia s právnikmi boli naozaj tajne monitorované. Podľa výsledkov vyšetrovania za odpočúvaním mala byť NAKA a Špeciálna prokuratúra z dôvodu podozrenia z korupcie. Povolenie na nahrávanie vydal samotný Špecializovaný trestný súd. Obhajcovia Marek Para a Michal Mandzák okamžite podarili trestné oznámenie. Momentálne sa čaká na rozhodnutie Ústavného súdu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: trend.sk  |  Foto: YT/SME, Televízia TA3