Často sa hovorí, že Slováci či Česi majú na rozdiel od obyvateľov západných krajín v krvi nekalé praktiky a hľadajú spôsoby, ako nelegálne niečo “získať”. Avšak, ukazuje sa, že to tak celkom rozhodne nie je.

Na poplach bijú aj vo Veľkej Británii, kde milióny ľudí majú cielene okrádať supermarkety, v ktorých je možné využívanie samoobslužných pokladní.

O samoobslužných pokliadniach sa aj u nás vedú debaty a zatiaľ čo niektorí ľudia ich vidia ako výhodné, iní ich využívanie odmietajú so slovami “že nie sú predavačmi, aby si v obchode niečo sami blokovali”.

No až osmina Britov v prieskume priznala, že pravidelne využíva triky, vďaka ktorým platia v obchodoch menej, predovšetkým ide o výber produktu na obrazovke, kde si zvolia cielene lacnejšiu položku, akú v skutočnosti kupujú, poprípade prelepujú drahšie produkty lacnejšími štítkami. Oveľa viac ľudí to podľa prieskumu robí menej často.

Avšak trebárs až 48% Britov z prieskumu verí, že to nie je trestné. Mnohí k cieleným krádežiam “pod rúškom chyby” využívajú aj možnosť skenovania behom nákupu. Obchody takto ročne stratili veľké milióny až miliardy libier a napríklad v USA sa už mnohé obchody vracajú do minulosti a samoobslužné pokladne rušia.

Lidl skúša úplnú novinku: Prečo? A čo na to jeho zákazníci?

Zdroj: Daily Mail | Foto: Depositphotos