NOVÁ forma koronavírusu môže byť smrteľnejšia: Hrozivé číslo z Británie!

Dátum:

Z Veľkej Británie dorazili znepokojivé správy o novej zmutovanej forme koronavírusu. O tom, že nový koronavírus sa dokáže šíriť rýchlejšie, sa pritom vedelo pomerne rýchlo. Britský premiér však varuje aj pred novým zistením.

Podľa slov Borisa Johnsona sa nový zmutovaný koronavírus nielenže lepšie šíri v populácií, ale je možné, že je aj smrteľnejší. Zozbierané dáta, ktoré porovnávajú úmrtnosť u pacientov s pôvodným a novým koronavírusom, sú však len prvotnou informáciou, a tak táto hrozba ešte nie je stopercentne potvrdená.

Podľa BBC sa zmutovaný vírus rozšíril v Británií, no zaznamenali sme jeho výskyt aj na Slovensku, pričom Marek Krajčí odporúča používanie respirátorov namiesto rúšok. Odborníci pritom uvádzajú, že naozaj existuje možnosť, že mutácia má aj vyššiu mortalitu. Ich predbežné zistenia hovoria, že nový variant sa šíri o 30 až 70 % rýchlejšie, a môže byť približne o 30 % smrteľnejší.

Okrem toho sa objavila aj mutácia koronavírusu z Južnej Afriky, ktorá bola rovnako potvrdená vo viacerých krajinách. Len v UK bolo identifikovaných 77 nových prípadov v spojitosti s cestovaním. Vedci majú podozrenie, že sa rovnako šíri rýchlejšie, pričom súčasné vakcíny nemusia proti nim fungovať rovnako efektívne, ako pri pôvodnom koronavíruse. V takom prípade môžu vlády uvažovať o prísnejších nariadeniach, aby zabránili jeho šíreniu v populácií.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: bbc.com │ Foto: YouTube/BBC

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...