Pandemické ochorenie koronavírus si nevyberá, pričom medzi tými, ktorí bojujú o svoje zdravie, je aj množstvo verejne známych osôb. Potom, čo bol Covid-19 diagnostikovaný spisovateľovi Jozefovi Banášovi, jeho dcére Adele s manželom Viktorom či speváčke Kataríne Knechtovej, si karanténou prešiel aj obľúbený komik a herec Štefan Martinovič.

Aj keď spočiatku na zhoršený zdravotný stav vôbec neupozorňoval, 8. januára prekvapivo zverejnil video, v ktorom rozsiahlo mapuje priebeh svojho ochorenia. Ako prezradil, prvé príznaky spozoroval tesne po vianočných sviatkoch 27. decembra, i keď bol presvedčený, že si dával pozor a správal sa zodpovedne. O dva dni neskôr mu bol doručený pozitívny výsledok testu, v dôsledku čoho musel podstúpiť 10-dňovú karanténu.

Herec bol síce na vážkach, či natočiť video ohľadom koronavírusu, avšak napokon tak predsa len urobil. “Myslím si, že každý má svoj príbeh, ktorý by mohol rozprávať, no ale potom som si povedal, že možno niekomu, kto to bude absolvovať, to môže pomôcť, keďže bude desať dní minimálne zavretý doma, tak možno takéto video ho povzbudí, možno nájde nejaké spoločné momenty, možno nájde nejaké spoločné symptómy, pretože u každého sa to prejavuje inak,” začína empaticky Štefan.

Následne priblížil, že najskôr začal cítiť, akoby mu niekto sedel na krku, a taktiež sa mu stiahla krčná chrbtica. Aj keď tomu najskôr neprikladal vážnejší význam. “Tým, že ja som čakal na test, tak neviem momentálne teraz oddeliť, že kde končí moja hypochondria a začína sa, že reálne sa už v mojom tele niečo dialo, ale mal som pocit, že ma niečo omína,” prezradil umelec, ktorý sa venuje aj tvorbe na YouTube. V nasledujúcich minútach mapuje dni, počas ktorých bol v karanténe a prechádzal rôznymi fázami koronavírusu.

 Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YouTube | Foto: IG/stevomartinovic