Riaditeľka inštitúcie ŠÚKL Zuzana Baťová sa stala najnovšou ,,obeťou“ Igora Matoviča, ktorý nešetrí na jej adresu vážnymi obvineniami. Za svoj odborný názor tak musela čeliť obrovskej vlne nenávisti. Podporu však našla v mnohých politikoch a napokon aj u samotných občanov.

Expremiér sa v posledných týždňoch ostro obúva do šéfky ŠÚKL, keďže neodporučila očkovanie ruskou vakcínou Sputnik V. Podľa jeho slov klame a zavádza ľudí. ,,Hrubým spôsobom narušila dôveru ľudí voči tejto vakcíne,“ uviedol na tlačovej konferencií.

Mnohých politikov i Slovákov pobúrili vyjadrenia Igora Matoviča, pričom sa rozhodli vedkyňu podporiť. Na sociálnej sieti dokonca vznikla verejná výzva. ,,Ahojte, dobré duše, ak chcete podporiť Zuzku Baťovú, rozhodli sme sa poslať v piatok 16.4. o 10:30 kyticu Zuzke Baťovej. Čím viac kytíc, tým lepšie. Ak môžete a chcete, pridajte sa! Stačí poslať alebo doniesť osobne do ŠÚKL-u na Kvetnej ulici,“ uviedla na sociálnej sieti jedna z autoriek výzvy.

Iniciatíva bola viac ako úspešná, keďže sa mnohí ľudia objavili s kyticami v rukách čakajúc na hlavnú aktérku. Občania, ktorí nemohli prísť, využili donáškovú službu. Zuzana Baťová napokon dostala viac ako sto kytíc, pričom na nej bolo vidieť veľké dojatie a úprimná radosť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: bratislava.dnes24.sk  |  Foto: FB/Alica J., Andrea C., Lubica O., .týždeň.sk