Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) sa zaoberá bezpečnosťou každej dovezenej vakcíny proti ochoreniu COVID-19. Bolo tak zrejmé, že bude analyzovať aj ruskú očkovaciu látku Sputnik V. Pod závery ústavu sa podpísala riaditeľka Zuzana Baťová, ktorá musí teraz čeliť obrovskej kritike.

Riaditeľka ŠÚKL musí v posledných týždňoch čeliť útokom zo strany Igora Matoviča, a dokonca aj zo strany širokej verejnosti. Inštitúcia, ktorej šéfuje, totiž neodporučila očkovanie vakcínou Sputnik V. Dodnes nebolo na Slovensko doručených 80 % informácií o ruskej očkovacej látke, ktoré Zuzana Baťová opakovanie žiadala.

Šéfka uznávanej inštitúcie tak musí čeliť obrovskej vlne nenávisti a najnovšie sa jej dokonca neznámy útočník vyhráža smrťou. Výhražný e-mail zverejnil jej manžel Rado Baťo, ktorý mal nedávno ostrý konflikt s predsedom strany OĽaNO. ,,A toto je pre mňa konečná. Zodpovednosť za toto osobne má nula zvaná Igor Matovič, ktorá ponižuje a šikanuje vlastnú krajinu pred celým svetom. A chceš ma vyhodiť z práce? Nech sa páči, skús to,“ okomentoval Baťo správu, ktorú dostala jeho manželka, a zároveň poslal jasný odkaz pre expremiéra.

Celé znenie výhražného e-mailu

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: startitup.sk  |  Foto: mojapeticia.sk, YT/Bratislavské noviny