Tragédia na MHD zastávke Zochova v Bratislave si vyžiadala päť mladých životov, ktoré rodiny v uplynulých dňoch odprevadili na poslednej ceste. Opitý vodič Dušan Dědeček je obvinený a zatiaľ stíhaný na slobode. Má bývalý športový funkcionár strach o svoj život?

Rodiny mladých obetí už svoje deti pochovali a odprevadili na bolestivej poslednej ceste. Študenti skončili svoj život na zastávke MHD Zochova v Bratislave, kde do nich napálil opitý vodič. Bývalý športový funkcionár Dušan Dědeček šoféroval pod vplyvom alkoholu a v súčasnosti je stíhaný na slobode po rozhodnutí súdu.

Nedávno poskytol prvý otvorený rozhovor pre médiá a na verejnosť sa dostali aj slová, kde vyriekol pred sudcom. Ako uviedol, plánuje zmeniť svoj zovňajšok, aby ho verejnosť na ulici nespoznávala a zvažuje tiež dočasnú zmenu bydliska. Je však možné, že Dědeček sa po vyhrážkach Slovákov jemu aj jeho rodine bojí o vlastný život. Aktuálne má navyše internetom kolovať petícia za jeho doživotný trest.

Ako informuje Nový Čas, šoféra zo Zochovej odviezli zo súdu cez uzatvorenú ulicu a v nepriestrelnej veste. Polícia môže mať údajne indície, že obvinenému by mohol ktosi ublížiť. Policajné auto sa dokonca pohybovalo rovno pred jeho domom i vo štvrtok večer. Polícia však informácie o prípadnej policajnej ochrane z jasných dôvodov neprezradila: „Informáciu, či konkrétne osoby majú alebo nemajú policajnú ochranu, z taktických dôvodov poskytovať nebudeme,“ odvetil hovorca polície Michal Szeiff.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj:  cas.sk│ Foto: Televízia JOJ, Televízia Markíza