Korupčné vzťahy medzi najvyššími vládnymi funkcionármi sa začínajú rozpletať, pričom sa objavujú ďalšie šokujúce svedectvá. Tentokrát ide o konanie Milana Lučanského, ktorý mal chcieť taktiež trošku z “koláča“.

NAKA v rámci akcie s názvom Božie mlyny nedávno zadržala zástupcu šéfa Úradu zvláštnych policajných činností Norberta Pakšiho. Obvinenia absolútne odmietal. Príslušníci národnej kriminálnej agentúry však pri domovej prehliadke mali nájsť 100-tisíc eur v hotovosti a 80 zlatých mincí!

Pakši si bol vedomý, že tieto zásoby len tak nevysvetlí a je načase spolupracovať. Jeho svedectvá pomáhajú vyšetrovateľom pri ďalšej akcií pod menom Judáš, kedy bol zadržaný policajný exprezident Milan Lučanský. Podrobne mal opísať dohody o úplatkoch, a zároveň mali obaja chrániť exsis-kára Františka Böhma, ktorý nelegálne obchodoval s pohonnými hmotami.

Prvé úplatky mali dostať už v rokoch 2014 a 2015 v hodnote 16-tisíc eur. Podľa Pakšiho začala chuť Lučanského rásť, keď bol vymenovaný za policajného prezidenta. Malo ho totiž hnevať, že každého vyťahuje z problémov, no nič z toho nemá.

V tej chvíli malo začať dochádzať k masívnemu odpočúvaniu vybraných osôb i krytiu nelegálnej činnosti spojenej s úplatkami. „Milanovi Lučanskému bola v pravidelných mesačných intervaloch vyplatená finančná odmena minimálne 510-tisíc eur,“ má sa podľa týždenníka Plus 7 Dní nachádzať v oficiálnom uznesení.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: plus7dni.pluska.sk  |  Foto: FB/Polícia SR, YT/HNtelevízia