Je to iba pár hodín, čo poslanec NR SR Miroslav Kollár oznámil oficiálny odchod z vládnej koalície, v dôsledku čoho vystupuje z politickej strany Za ľudí. Na rozhodnutie politika okamžite zareagovala aj koaličná strana OĽaNO, ktorá mu nič nedarovala.

Miroslav Kollár v posledných týždňoch kritizoval protipandemické opatrenia nastavené vládou, keďže je zjavné, že nefungujú. Verejne volá po politickej zodpovednosti a zmene manažmentu pandémie. Podľa jeho slov mal minister zdravotníctva Marek Krajčí už dávno odstúpiť a vyvodiť dôsledky voči svojej osobe by mal aj premiér.

Odchod z koalície, a zároveň aj zo strany Za ľudí tak považuje politik za správny krok, pričom sa vo vláde stane nezaradeným poslancom. Hnutie OĽaNO však považuje Kollárov odchod za útek, no zároveň upozorňuje, že je nutné prijímať aj nepopulárne rozhodnutia.

Najsilnejšia koaličná strana si taktiež neodpustila štipľavý komentár. ,,Odchod Miroslava Kollára nás však neprekvapil, keďže sa už dlhodobo správa ako opozičný poslanec. Celá koalícia je pod enormným tlakom verejnosti, keďže Slovensko čelí nielen pandémii vírusu, ale aj bezbrehého populizmu, keď je mnohým politikom prednejšia ochrana vlastných percent pred ochranou života a zdravia obyvateľstva,“ uviedol Peter Dojčan z mediálneho tímu OĽaNO.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: slovensko.hnoline.sk  |  Foto: FB/Miroslav Kollar-Za ľudí, markiza.sk