V stredu 17. júna zvolal Peter Pellegrini tlačovú konferenciu, počas ktorej predstavil svojich budúcich kolegov s rovnakou politickou víziou. Ako totiž ozrejmil, zo strany Smer-SD s ním zatiaľ odchádza 10 poslancov, medzi ktorými sú zvučné mená druhého najsilnejšieho subjektu krajiny.

Je tomu len zopár dní, čo Peter Pellegrini odmietol prebrať funkciu predsedu strany Smer-SD a oznámil definitívny odchod z materskej lode. Po mnohých konfliktoch s Robertom Ficom priamo uviedol, že si s ním už nedokáže predstaviť ďalšiu spoluprácu, pričom ich videnie budúcnosti aj minulosti sa diametrálne líši.

Kým Fico zverejnil na margo odchodu svojho bývalého nasledovníka len zopár slov, ten mu zasadil ďalšiu tvrdú ranu. Ako totiž uviedol, pri vytvorení novej strany mu bude pomáhať viacero zvučných mien Smeru, ktorí tým subjekt taktiež definitívne opúšťajú. Počas tlačovej konferencie sa bývalý premiér vyjadril, že všetci záujemcovia u neho dnes majú dvere otvorené, na čo zaznela i jedinečná otázka: „Aj pán Blaha?“ Práve týmto redaktor Pellegriniho úprimne rozosmial, pričom úsmevu sa nezdržali ani ostatní prítomní. A aká bola jeho odpoveď? „Tak už zase všetci úplne nie.“

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TA3, Streamable | Foto: FB/P.P., L.B.