Po smrti generála Milana Lučanského sa vyrojilo množstvo pochybností o číslach na cele či kamerových záznamoch, ktoré ale boli napokon vysvetlené. Medzitým sa na Facebooku vytvorila verejná podporná skupina s názvom Všetci za Milana #AllForMilan.
V tejto skupine sú zdieľané aktuálne informácie o prešetrovaní smrti Lučanského, no aj mnohé nepodložené a neoverené informácie. V súčasnosti má medzi Slovákmi až 39-tisíc fanúšikov. Ako admini stránky, ktorí ju založili a spravujú, sú uvedení Peter Klas a Rastislav Pekarik aj s priloženými fotografiami tváre.
Ako však zistil Denník N, ich podobizeň je falošná. Rastislav Pekarik na svojom profile tvrdí, že pracuje pre indickú spoločnosť a že študoval na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Stránka zmienenej školy však neeviduje žiadny záznam s takýmto priezviskom a nie je ani uvedený v registri záverečných prác. Profilová fotografia rovnako nie je jeho, pričom použil podobizeň poľského ekonóma Mareka Dietla. Po tom, ako denník článok zverejnil, si fotku zmenil na inú, no aj túto použil z francúzskeho magazínu.
Druhým administrátorom je Peter Klas, ktorý o sebe na profile nezdieľa žiadne informácie, akurát v minulosti núkal na predaj použité zariadenia od firmy Apple. Ako profilovú fotku použil modela z eshopu, ktorý predvádza zimnú bundu značky Bogner. Po zverejnení článku si aj on zmenil fotku, pričom opäť použil iného modela z eshopu. Nateraz nie je známe, prečo sa rozhodli vystupovať pod falošnou identitou a kto skutočne stojí za touto stránkou. Na otázky novinárov nereagovali. Myšlienku All For Milan podporuje na svojom profile aj opozičný poslanec Smeru Ľuboš Blaha.
Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<
Zdroj: dennikn.sk │ Foto: FB/Divoké Slovensko, Všetci za Milana #AllForMilan