Budúcnosť súčasnej koalície je viac ako nepriaznivá, keďže ultimátum Richarda Sulíka vyprší v posledný augustový deň. Boris Kollár stále dúfa v zázrak, vďaka ktorému nebude fungovať menšinová vláda a Igor Matovič zase odmieta akékoľvek podmienky. Podľa politológa však môže minister financií čoskoro poriadne prekvapiť!

Strana SaS požaduje odchod Igora Matoviča z vlády a úpravu koaličnej zmluvy, no ,,oľaňáci“ sa za svojho bossa postavili, a predovšetkým požiadavku na odchod šéfa rezortu financií odmietli. Túto alternatívu nepripustil ani samotný rodák z Trnavy.

Podľa politológov má však Matovič stále vážny záujem udržať liberálov vo vláde. Z okolia expremiéra vraj prenikajú informácie, že sa členovia strany OĽaNO obávajú predčasných volieb a návratu opozičnej strany Smer-SD. Údajne existuje aj reálna obava z trestného stíhania ministra financií a jeho najbližších kolegov.

Podľa politológa Radoslava Štefančíka porušil koaličný politik dlhoročnú tradíciu, že ,,na minulé vlády sa nesiaha“. Nástup smerákov k moci tak môže znamenať pomstu voči politikom, ktorí rozviazali ruky polícii a vyšetrovateľom, pričom tí za posledné dva roky zadržali i obvinili množstvo ústavných činiteľov. Opozícia tak bude čoraz viac tlačiť na to, aby sa uskutočnili predčasné voľby.

Odsúdený či obvinený človek totiž nemôže kandidovať do parlamentu, čo môže robiť problémy obvinenému Robertovi Ficovi. ,,Nemyslím si, že Fico je taký pomstychtivý ako Matovič. Nedáva tak intenzívne emócie do politických rozhodovaní. Ale v tomto prípade mu narušili predstavu nedotknuteľnosti,“ uviedol Štefančík pre plusku.sk s dôvetkom, že Matovič môže Fica natoľko otravovať a pokúšať až môže zistiť, aké to je sedieť za mrežami.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: FB/OĽaNO, Radoslav Stefancik