Celé Slovensko ani Česko sa stále nedokážu zmieriť s informáciou o nečakanom úmrtí hudobníka Vaša Patejdla († 68), ktorý zomrel v sobotu (19. augusta). Legendárny umelec za sebou zanechal nielen množstvo výnimočných skladieb, ale aj smútiacu rodinu, kolegov a fanúšikov.

Ak nie si moja, Nepriznaná či Zlodej slnečníc patrili k najväčším hitom Vaša Patejdla, ktorý pre svojich fanúšikov chystal ešte viacero prekvapení. Plány mu však nečakane prekazilo vážne ochorenie, ktorému napokon podľahol len dva týždne po diagnostikovaní. Užialená rodina vydala pár dní od úmrtia umelca oficiálne vyjadrenie prostredníctvom sociálnej siete Facebook, kde sa Miluše Patejdlová poďakovala všetkým za podporu po odchode milovaného manžela a otca troch synov.

“Verte, že nikto z nás nebol pripravený na tak rýchly odchod, a ja by som chcela týmto výrokom napraviť niekoľko právd a špekulácií, ktoré sa objavili v médiách po Vašovej smrti. Môjho manžela nečakane, a hlavne úplne tajne, zasiahla veľmi zákerná choroba. Jeho smrť bola spôsobená celkovým vyčerpaním tela počas progresie zákerného malígneho ochorenia pankreasu. Lekári ho informovali o diagnóze 14 dní pred tým osudným dňom. Najskôr sme vedeli o jeho chorobe len s Vašom, potom jeho traja synovia,” približuje jeho manželka s tým, že umelec zomrel v skorých ranných hodinách v sobotu 19. augusta v prítomnosti svojich milovaných.

“Chcem vyjadriť poďakovanie aj Vojenskej ústrednej nemocnici, konkrétne Oddeleniu gastroenterológie, hepatológie a metabolizmu, za starostlivosť a ľudský prístup. Posledná rozlúčka sa uskutoční v stredu 30. augusta 2023 od 14.00 hod. v Bazilike Nanebovzatia Panny Márie v Prahe na Strahove. Vašo si veľmi vážil svojich priateľov, ale aj fanúšikov a priaznivcov. Možnosť rozlúčiť sa s ním budú mať jeho blízki, kolegovia aj široká verejnosť, pre ktorých bude vyhradený priestor na nádvorí Strahovského kláštora,” informuje zdrvená vdova.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Vašo Patejdl