Keď Igor Matovič odletel do Moskvy, aby doriešil kauzu ruskej vakcíny Sputnik, strhla sa naňho od poslancov lavína kritiky. Problém očkovacej látky sa však stále nepodarilo uzavrieť a verejnosť rovnako, ako aj opozičná strana Hlas žiada zverejnenie utajenej zmluvy a obrátila sa aj na prezidentku Zuzanu Čaputovú. 

Minister financií však nie je posledný politik, ktorý vycestuje kvôli Sputniku V do Moskvy. Podľa najnovších informácii českého Respektu sa začiatkom budúceho týždňa chystá vycestovať aj český minister zahraničia Jan Hamáček. Politik plánuje pre Českú republiku dojednať dodávky ruskej vakcíny po jej schválení liekovou agentúrou EMA.

Hamáček by sa mal stretnúť s ruským ministrom hospodárstva Denisom Manturovom, no najprekvapivejšia informácia bola práve tá, kto bude českého politika sprevádzať: “Bude ma doprevádzať Andrej Danko,” prekvapil. Exšéf parlamentu má byť na túto zahraničnú cestu pozvaný zrejme kvôli svojim priateľským vzťahom v Rusku.

Využívam všetky kontakty, ktoré po svete mám, aby som pre našich občanov zaistil potrebné vakcíny. V prípade Ruskej federácie som požiadal o pomoc aj svojho bývalého kolegu a bývalého predsedu Národnej rady Andreja Danka,” objasnil minister. Týždenník ale dodáva, že nie je celkom jasné, prečo je prítomnosť Danka na jednaní v Moskve nevyhnutná.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: respekt.cz │ Foto: TA3, FB/Igor Matovic