Profesor Vladimír Krčméry intenzívne sleduje situáciu na Slovensku aj v zahraničí v súvislosti s pandémiou koronavírusu. Informácie o čínskom Pekingu, kde zaznamenali zvýšený počet nakazených, ho nepotešili, pričom je presvedčený, že druhá vlna nás už neminie.

V ázijských krajinách momentálne prežívajú druhú vlnu pandemického ochorenia COVID-19. Odborník na tropickú medicínu sa tak obáva, že Slovensko bude taktiež čeliť zvýšenému počtu nakazených ľudí. Dôvodom majú byť predovšetkým otvorené hranice.

Podľa slov Krčméryho sa hranice otvárali prirýchlo, no tlak spoločnosti už nebolo možné ustáť. Slováci chcú cestovať, navštevovať svoje rodiny a pracovať v zahraničí bez obmedzení. Práve to však môže priniesť kritickú situáciu aj v našich končinách.

Prednosta Mikrobiologického ústavu Lekárskej fakulty UK rozhodne nemá v pláne desiť našincov, ktorí sa konečne tešia z uvoľnenia bezpečnostných opatrení. Je však presvedčený, že druhej vlne sa už nevyhneme. ,,Nemyslím si, že sa vyhneme, ale myslím si, že to bude scenár tlejúcej choroby,“ uviedol v rozhovore 59-ročný muž pre plusku.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Hranice sú opäť otvorené bez obmedzení

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: YT/SME, Twitter, Pixabay