Hoci na Slovensku sa konečne spamätávame z pandémie koronavírusu a po uvoľňovaní opatrení sa pomaly vraciame do bežného života, situácia v čínskom Pekingu je mimoriadne vážna. Z tamojšieho farmárskeho trhu sa vírus rozšíril opäť a denne pribúdajú desiatky nových nakazených.

Koronavírus sa mnohým krajinám konečne darí dostať pod kontrolu a Slovensko sa začína pomaly vracať do normálneho života. Igor Matovič už uvoľnil väčšinu opatrení proti šíreniu pandémie a otvorili sa aj hranice s okolitými štátmi. Svetové správy však prinášajú znepokojivé informácie. Ako totiž uviedla BBC, v čínskom Pekingu hovoria o mimoriadne vážnej situácií.

Oblasť hlavného mesta Číny sa dostala v sobotu po lockdowne pod prísne obmedzenia, keďže počas posledných dní tam denne pribúdajú desiatky nových prípadov nakazených koronavírusom. Novým ohniskom nákazy má byť pritom tamojší farmársky trh s mäsom Xinfandi. Úrady otestovali približne 517 ľudí, z ktorých bolo 45 pozitívnych na Covid-19. Autority vyzývajú, aby sa nechali otestovať všetci, ktorí boli nedávno na danom trhu, ako aj tí, ktorí žijú v jeho blízkosti.

Oblasť je nateraz uzatvorená, zatvorili aj školy a zrušili premávajúce linky dopravy, keďže existuje obava z druhej vlny vírusu v meste. Aktuálne nikto netuší, akým spôsobom sa stalo trhovisko Xinfandi zdrojom nákazy. Faktom však ostáva, že tieto stánky zásobujú zeleninou aj mäsom približne 80 % mesta. Úrady sa tak urýchlene snažia dostať situáciu pod kontrolu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: bbc.com,worldometers.info │ Foto: YouTube/BBC News