Vyplácanie 13. dôchodku sa stalo jednou z najdiskutovanejších tém na politickej pôde. Viac ako milión seniorov netušilo, či môže rátať aspoň s malou finančnou odmenou. Po dlhých mesiacoch rokovaní je konečne rozhodnuté!

Robert Fico tesne pred koncom jeho vlády zanechal budúcej koalícií nečakaný “darček“ v podobe schválenia 13. dôchodku. Od toho momentu nastalo na politickej pôde hotové zemetrasenie. Minister financií Eduard Heger upozornil, že v štátnom rozpočte sa nerátalo s tak veľkým výdavkom.

Minister práce Milan Krajniak však nechcel sklamať voličov a snažil sa nájsť chýbajúce financie. Do rokovaní zasiahol aj Boris Kollár, ktorý oznámil, že odchádza z vlády, ak seniori nedostanú finančnú odmenu. Po dlhých mesiacoch “naťahovačiek“ poslanci napokon rozhodli.

V novembri dostane viac ako 1,4 milióna seniorov sľúbený 13. dôchodok. Penzisti s najmenšími dôchodkami si prilepšia o najväčší príspevok, pričom sa suma zmenšuje so zvyšujúcou sa rentou. Schválenú dávku dostanú aj poberatelia starobného, predčasného, invalidného, sociálneho, vdovského i sirotského dôchodku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: employment.gov.sk  |  Foto: MPSV SR, FB/Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky, Pixabay