Hoci nebezpečný koronavírus usmrcuje predovšetkým dospelú populáciu, občas dôjde aj k smutným výnimkám. Tou je i prípad len niekoľkomesačného bábätka, ktoré nákaze, žiaľ, podľahlo.

Smutné správy dorazili v sobotu od guvernéra štátu Illinois Jaya Roberta Pritzkera z amerického Chicaga. Aj keď koronavírus podľa dostupných informácií napáda a usmrcuje predovšetkým dospelú populáciu, aj v tomto prípade existujú výnimky. Nebezpečný vírus už pritom zabil známeho herca a podľahla mu i princezná z kráľovskej rodiny.

Denník Mirror tentokrát priniesol správu, že ochorenie COVID-19 usmritlo po prvýkrát len niekoľkomesačné bábätko, ktoré bolo pozitívne na test koronavírusu. Detaily tragického prípadu nie sú známe: “Doposiaľ nebola smrť na následok COVID-19 nikdy spájaná s batoľaťom. Aktuálne prebieha vyšetrovanie prípadu, aby sa stanovila presná príčina úmrtia,” uviedol riaditeľ Úradu verejného zdravotníctva Dr. Ngozi Ezike.

V Amerike je pritom aktuálne nakazených vyše 120-tisíc obyvateľov, pričom 2-tisíc chorobe podľahlo. Prezident Donald Trump momentálne uvažuje o karanténe vo veľkých štátoch ako New York, New Jersey a Connecticut, kde sa vírus rozširuje nebezpečnou rýchlosťou.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: mirror.co.uk │ Foto: YouTube/Sky News Australia, Unsplash