POZOR, prichádza zmena: Takto sa menia nákupné hodiny pre seniorov!

Dátum:

Obchodné reťazce dlhé týždne upozorňovali, že vyhradené nákupné hodiny pre seniorov nie sú efektívne a pred vianočnými sviatkami nastane vážny problém pri zabezpečení základných potrieb. Aj keď hlavný hygienik odmietol robiť akúkoľvek zmenu, napokon došlo ku kompromisu.

Slovenská aliancia moderného obchodu (SAMO) zastupuje obchodné reťazce v krajine, pričom jej predseda Martin Krajčovič otvorene žiadal zmenu v nákupných hodinách pre seniorov. Podľa jeho slov sa nakupovanie počas vianočných sviatkov môže značne skomplikovať a pre verejnosť nebudú otváracie hodiny dostatočné.

Hlavný hygienik však odmietal zmeniť zavedené opatrenia. ,,Práve teraz má ten čas význam, keď máme vysoké čísla a aj mobilita v obchodoch bude väčšia,“ vyjadril sa Ján Mikas pre plusku.sk. Úrad verejného zdravotníctva SR nakoniec vydal novú vyhlášku v oblasti opatrení pri ohrození verejného zdravia k obmedzeniam prevádzok a hromadných podujatí.

V dňoch 24. decembra a 31. decembra budú skrátené nákupné hodiny pre seniorov. Konkrétne budú platiť od 9.00 do 10. hodiny. Zároveň platí pravidlo obmedzenia počtu zákazníkov na metre štvorcové. Aktuálne je to jeden zákazník na 15 m2.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: uvzsr.sk  |  Foto: Pixabay

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...

Fico hovorí o veľkej chystanej akcii NAKA: TAKTO ho schladil Hamran!

Robert Fico cez víkend vyhlásil, že Národná kriminálna agentúra...