Polícia na sociálnej sieti oznámila zásah elitných príslušníkov NAKA v hlavom meste, ktorý bol smerovaný na študenta. Ukázalo sa, že obavy bezpečnostných zložiek boli opodstatnené, v dôsledku čoho bol zadržaný iba 16-ročný mladík. Ten aktuálne musí odpovedať na množstvo otázok!  

Po dvojnásobnej vražde pred podnikom Tepláreň sú bezpečnostné zložky o čosi obozretnejšie v súvislosti s nenávistnými prejavmi spojenými s možným teroristickým útokom voči menšinám. Podľa informácií portálu Aktuality.sk bol v tejto veci zadržaný 16-ročný stredoškolák, ktorý verejne schvaľoval čin Juraja Krajčíka (†19) na Zámockej ulici.

Príslušníci NAKA v spolupráci s Vojenským spravodajstvom vykonali akciu pod názvom ,,BALERION“, vedenej pre trestný čin rôznych foriem účasti na terorizme. Na základe informácií TV Markíza mal mladík poskytovať návod na výrobu výbušniny na účely spáchania teroristických útokov.

Stredoškolák sa momentálne nachádza na policajnej stanici, kde sa podrobuje výsluchu. Obvinený zatiaľ nie je. ,,V súčasnosti prebiehajú procesného úkony, bližšie informácie poskytneme, keď to procesná situácia dovolí,“ uvádzajú muži zákona na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk, aktuality.sk, FB/Polícia SR  |  Foto: FB/Polícia SR