V pondelok pokračuje súdny proces vo veci prípravy, objednávky a vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Pred senát sa postavil Marian Kočner aj Alena Zsuzsová, ktorá mala niekoľko námietok, hoci neúspešných.

Pondelkové pokračovanie súdneho procesu prebieha opäť za prítomnosti Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej. Obvinená sa krátko po začatí snažila namietať voči senátu Ruženy Sabovej a rovnako sa sťažovala na reportáže v televíziách či online informovanie médií priamo zo súdnej siene. Podľa Zsuzsovej sa mala vraj aj samotná Sabová dopustiť viacerých “excesov”. Námietka sa týka aj osoby Daniela Lipšica kvôli údajnému blízkemu vzťahu s tmavovláskou.

Prokurátor ako aj obhajcovia poškodených však odmietajú námietku riešiť a samotný Lipšic považuje dôvody Zsuzsovej za absurdné. Senát napokon námietky zmietol zo stola a Sabová upozornila, aby sa proces zbytočne nezdržiaval. Na poslednom procese sa dokonca Kočner otočil na otca Jána Kuciaka a zahriakol ho. K slovu sa dostal podľa informácií Aktualít aj znalec Ivan Závodný, ktorý skúmal na mieste činu telá obetí. Keď popisoval zranenia na tele nebohého Kuciaka, rodičia obidvoch zavraždených mladých ľudí opustili súdnu sieň a vrátili sa až po dočítaní.

Prehovorila tiež znalkyňa Elena Fortis, ktorý vyhotovila Kočnerov psychologický posudok. Opäť prečítala svoje zistenia a dodala, že jeho resocializácia v prípade odsúdenia je možná a podnikateľ sa vraj môže zmeniť. V správe sa tiež píše, že Kočner nerobí vo väzbe problémy, nedrží hladovky, ani sa nepokúsil o samovraždu. Na súde sa bráni so slovami, že je nevinný: “Nič som si neobjednal a nič zlé som neurobil,” uvádza.

Následne sa púšťa pred súdom nahrávka Gorily, na ktorej diskutuje Kočner s vtedajším generálnym prokurátorom Trnkom, ako aj telefonický hovor Kočnera s nebohým Kuciakom. Kočner si myslí, že to, že predal byt, nebol dôvod na to, aby sa o ňom písal článok. “Spôsobil problémy nie mne, ale tým ľuďom, ktorí ho kúpili,” dodáva so slovami, že sa novinárovi nevyhrážal. Na to zúfalý otec Jána Kuciaka pokrúti hlavou a Zlatica Kušnírová si zakryje dlaňami tvár.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: YouTube/SME