Psychologický posudok Kočnera ODHALENÝ: Prekvapivé slová odborníčky!

Dátum:

Marian Kočner je v posledných dvoch rokoch zrejme jedným z najviac diskutovaných mužov podnikateľskej a kriminálnej scény. Najnovšie unikli slová psychologičky, ktoré mu venovala vo svojom znaleckom posudku.

Znalkyňa Elena Fortis vypracovala podľa informácií DenníkaN v priebehu 3-dňového pozorovania, testov a rozboru rozhovorov či SMS komunikácie znalecký psychologický posudok Mariana Kočnera. Urobila tak na žiadosť Špecializovaného trestného súdu a jej slová sú poriadne prekvapivé.

Kto je teda vlastne toľkokrát skloňované meno obávaného podnikateľa, ktorému hrozia dlhé roky za mrežami? Podľa znalkyne sa Kočner s IQ 131 radí medzi nadpriemerne inteligentných a netrpí žiadnou chorobou. Má však viaceré črty, ktoré ho oddeľujú od bežnej populácie. Psychologička ho označila za egocentrickú osobu s narcistickými rysmi, nízkou empatiou či so sklonom ku konfliktom: „Svet môže vnímať ako súbor objektov, ktoré je treba usporadúvať a manipulovať,“ uvádza. Dodala tiež, že môže zavádzať či pretvarovať sa, ale aj klamať.

V spise sa uvádza i prekvapivá informácia o tom, že Kočner bol zatiaľ 4-krát disciplinárne potrestaný za porušenie zákazu kontaktovať iné osoby za účelom prijímania či odosielania korešpondencie, za zákaz vyrábať a prechovávať predmety použiteľné na ohrozenie bezpečnosti alebo na útek, za zákaz predstierať ochorenie, úmyselne si spôsobiť ujmu na zdraví alebo prechovávať nepovolené lieky. Koncom januára ho mal príslušník ZVJS nájsť o 23-tej hodine večer ležať na zemi tvárou dole, no po chvíli ho objavil ležať na posteli. „Povedal, že v spánku spadol z postele a ani sa pritom neprebral, a sľúbil, že sa to už nebude opakovať,“ uvádza sa v denníku.

Motív, ktorý mohol podnikateľa teoreticky viesť k spáchaniu činu, mala byť snaha o zachovanie statusu: „Poškodený Kuciak mohol svojou prácou predstavovať frustrujúcu prekážku, čím sa pravdepodobne aktivovala agresia obžalovaného vo forme nepriamej agresie ako reakcia na frustráciu z neúspechu,“ napísala. Napriek všetkému ale znalkyňa predpokladá, že Kočnerov vývoj osobnosti vo vzťahu k spoločnosti môže byť priaznivý a resocializácia je možná.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: YouTube/SME, Televízia Markíza

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...

Fico hovorí o veľkej chystanej akcii NAKA: TAKTO ho schladil Hamran!

Robert Fico cez víkend vyhlásil, že Národná kriminálna agentúra...