Slovákov čoraz viac unavuje celá situácia okolo pandémie koronavírusu, pričom mnohí veria, že svet sa už onedlho vráti do bežných koľají. Kým sa vláda snaží prísť s čo najefektívnejším plánom, ako by sa deti mohli vrátiť do škôl, kompetentní už prehovorili aj o očkovaní Slovákov vakcínou, ktorá by mala byť dostupná začiatkom roka 2021.

Kým bolo na Slovensku doposiaľ na Covid-19 pozitívne testovaných viac ako 100-tisíc občanov, momentálne je stále aktívnych 41 470 pacientov. Vzhľadom na alarmujúce čísla sa vláda postarala o objednávku 2,44 milióna kusov vakcín s 90 %-nou účinnosťou, pričom prvých 150-tisíc z nich by malo byť dostupných už v polovici decembra.

Aj na túto tému narazila v relácii Na hrane moderátorka Jana Krescanko Dibáková, ktorá uplynulý štvrtok hostila premiéra Igora Matoviča. Ten totiž okrem iného odpovedal aj na otázky divákov, pričom jeden z nich sa ho opýtal, či sa nechá spolu s rodinou a celou vládou zaočkovať prednostne, aby šiel vzorom ostatným Slovákom.

To som raz sľúbil, a potom som si uvedomil, že prioritu by mali mať zdravotnícki pracovníci a starší ľudia, ktorí sú najviac ohrození. Čiže ideálne by bolo, keby som sa zaočkoval úplne posledný, keď každému kto očkovaciu látku chcel aby sa mu ušlo,” začal svoju odpoveď premiér, ktorú moderátorka označila za šalamúnsku.

Ako zároveň dodal, uvedomuje si, že ľudia by mali okamžite pochybnosti o jeho záujme o očkovanie, pričom ho mieni podstúpiť na 100 %. “Pripadalo by mi to ako férové, aby som ako kapitán lode bol zaočkovaný ako posledný, aby všetci tí, ktorí majú byť chránení predo mnou, aby chránení boli,” upresnil Matovič, ktorý chce byť férový voči seniorom a zdravotníckym pracovníkom.

[poll id=”200″]

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TV JOJ | Foto | Video: YouTube