Očkovanie proti ochoreniu COVID-19 spôsobilo v spoločnosti poriadne búrlivú diskusiu politickej i odbornej verejnosti. Občania sa okamžite rozdelili do dvoch táborov, pričom najnovšie sa do debaty zapojila neznáma Slovenka, ktorá si láme hlavu nad jednou otázkou.

Slovensko si objednalo 2,44 milióna kusov vakcín s 90 %-nou účinnosťou, pričom drvivá väčšina z nich bude k dispozícií začiatkom roka 2021. Marek Krajčí najnovšie oznámil, že 150-tisíc vakcín by malo doraziť na naše územie už v polovici decembra, pričom budú najprv zaočkovaní pracovníci v prvej línií.

Aj napriek tomu, že minister zdravotníctva oznámil, že vakcíny budú zadarmo a očkovanie bude dobrovoľné, mnohí Slováci tomu neveria. Ich znepokojenie zhoršil aj samotný premiér, ktorý povinnosť očkovania jednoznačne nevylúčil. Nebolo tak žiadnym prekvapením, keď sa občania rozdelili do dvoch skupín. Kým jedna obhajuje benefity z očkovania proti koronavírusu, iní sa obávajú látky, ktorá sa bude nachádzať v injekčnej striekačke.

Najnovšie sa jedna zo Sloveniek rozhodla zistiť, prečo sa rozbehla taká antikampaň proti očkovaniu. ,,Doteraz sme absolvovali bežné očkovania proti tetanu, hepatitíde, mumps, osýpky… proti žltej zimnici, týfusu a iným chorobám, kde bolo očkovanie nutnosť (do lietadla ma nepustia, ak to nemám v preukaze). Ako to, že vtedy nevládol strach?!“ pýta sa žena prostredníctvom facebookovej stránky Nekŕmte nás odpadom. Zároveň upozornila, že mnohým ľuďom neprekáža jesť nebezpečné farbivá v potravinách či kupovať si parabény nachádzajú sa v kozmetike.

Celé vyjadrenie Slovenky

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Nekŕmte nás odpadom  |  Foto: FB/Nekŕmte nás odpadom, Pixabay