Premiér zhodnotil celoplošné testovanie: Slovákov však varuje pred…

Dátum:

Celoplošné testovanie momentálne rezonuje celou spoločnosťou, pričom je z výsledku nadšený predovšetkým premiér. S obrovským dojatím poďakoval ľuďom za ich účasť, a zároveň sa ospravedlnil občanom, ktorí absolvovali antigénny test z istého donútenia.

V rádiu Expres bola pred pár hodinami odvysielaná spravodajská relácia Braňo Závodský Naživo, kde sa rozhlasový moderátor telefonicky spojil s Igorom Matovičom. V úvode rozhovoru premiér oznámil, že je mimoriadne spokojný s obrovskou účasťou Slovákov na celoplošnom testovaní, pričom ide o viac ako tri milióny ľudí.

Náklady na uskutočnenie celonárodného testovania sa momentálne odhadujú na 50 miliónov eur, no predseda strany OĽaNO upozornil, že je táto suma stále lepšia ako tvrdý lockdown, kedy by štát prišiel behom jedného dňa o 100 miliónov eur. Na pretrase boli aj súčasné opatrenia, pričom ľudia s negatívnym výsledkom testu sa môžu opäť vrátiť do bežného života. Je nutné upozorniť, že občania, ktorí sa nedali testovať, majú stále možnosť navštíviť potraviny, drogériu, lekáreň, venčiť psa do 100 metrov od miesta bydliska, no inak pre nich platí zákaz vychádzania.

Premiér ubezpečil Závodského, že druhé kolo celoplošného testovania určite bude, aj keď pripustil, že niektoré okresy môžu byť vynechané. Námietky niektorých starostov či primátorov, ktorí ďalšie testovanie odmietajú, zmietol Matovič “zo stola“ s vyjadrením, že tu ide o zdravie a životy ľudí.

Rodák z Trnavy niekoľkokrát pripomenul, že stále nemáme vyhraté a nesmieme zaspať na vavrínoch. Podľa jeho slov budú rúška, odstup a umývanie rúk súčasťou našich životov minimálne do konca roka. „Boli by sme machri, ak by sme dokázali, že pred Vianocami môžeme normálne fungovať. Taký optimista nie som. Čaká nás ťažká zima!“ povedal v závere relácie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Radio Expres  |  Foto: FB/Igor Matovic, YT/SME

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...