Profesor Pavol Traubner (79) má za sebou veľmi náročný polrok. Koncom roka 2019 prišiel o nohu, nedávno čelil kauze kvôli pacientke Kristíne, ktorá tvrdí, že ju v ambulancií obťažoval. V piatok mal však spolu so svojou manželkou a vnučkou v aute havarovať v Bratislave.

Na profesora Traubnera, ktorý patrí k špičkovým neurológom na Slovensku, sa v posledných mesiacoch rúti jedno nešťastie za druhým. Koncom roka mu museli v nemocnici amputovať nohu a nedávno čelil veľkému škandálu po tom, ako sa ozvala bývalá pacientka Kristína Šlesarová (34). Mladá žena opísala praktiky, ku ktorým malo dôjsť v ambulancíi.

Tieto postupy označila Kristína za obťažovanie a tvrdí, že u iných neurológov už nič podobné absolvovať nemusela. Na jej slová zareagoval aj samotný profesor, ktorý si však za svojimi metódami stojí a považuje ich za štandard, ku ktorému vedie aj svojich študentov medicíny. V piatok však zažil ďalší obrovský šok, keď sedel v aute so svojou manželkou Katarínou a vnučkou Tamarkou. Ako totiž prezradil Pluske, na Kollárovom námestí išiel v ľavom pruhu, keď mu odrazu ktosi vbehol do cesty bez smerovky.

Na Kollárovom námestí som išiel v ľavom pruhu, pretože v pravom bolo veľa áut. Naraz, nejaký idiot bez vyhodenia smerovky urobil myšičku do môjho pruhu. Nemal som najmenšiu šancu vyhnúť sa zrážke. Vyletel som, vrazil som do dopravnej značky a to ma otočilo na strechu,” uviedol profesor so slovami, že s manželkou ležia v nemocnici s polámanými rebrami. V pondelok mal Traubner nastúpiť na liečenie do Kováčovej, na ktoré si však bude musieť počkať.

O incidente informovala aj hovorkyňa KR PZ Veronika Martiniaková. “Podľa doterajších informácií vodič osobného motorového vozidla zn. Mercedes – Benz viedol toto vozidlo po ceste od Námestia 1. mája v smere na Kollárovo námestie, pričom pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy stavu a povrchu vozovky, následne narazil do dopravnej značky v dôsledku čoho sa jeho vozidlo prevrátilo na strechu a došlo k stretu so stojacim vozidlom zn. Volkswagen Caddy,” uviedla so slovami, že alkohol bol u oboch vodičov negatívny a škoda vyčíslená na 7-tisíc eur. Profesor je ale šťastný, že to nedopadlo horšie :”Jediné šťastie je, že sa nič nestalo Tamarke,” dodáva.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk, KR PZ Bratislava │ Foto: Facebook/Polícia SR – Bratislavský kraj, YouTube