Dano Heriban bol jedným z najtalentovanejších umelcov slovenskej scény, pričom televízni diváci si ho zamilovali predovšetkým ako Juraja „Ďura“ Brmbalíka zo seriálu Horná Dolná. Tu okrem iných stál dlhé roky po boku výbornej herečky a humoristky Petry Polnišovej, ktorá svojmu seriálovému partnerovi odkázala do neba posledné slová.

24. mája šokovala celé Slovensko nečakaná správa o úmrtí 43-ročného herca, hudobníka a komika Dana Heribana, ktorý za sebou zanechal manželku Kamilu a troch synov. Umelec skonal po zástave srdca, pričom k jeho úmrtiu sa okrem smútiacich kolegov vyjadrili aj odborníci z lekárskej obce. 

Počas svojho života stvárnil množstvo zábavných, ale aj vážnych postáv, pričom práve dnes sa dostáva do českých kín film novinka Muž, ktorý stál v ceste. Dana si však fanúšikovia zamilovali najmä v markizáckom seriáli Horná Dolná, kde dlhé roky stvárňoval ikonickú postavu Ďura Brmbalíka. Tu po jeho boku stála herečka Petra Polnišová, s ktorou tvorili jedinečný pár.

“Takto si Ťa budem pamätať, môj milý. Žiadne slová Ťa nenahradia, Brmbi. Ostáva prázdno. Boli sme si vzácni a blízki. Ďakujem za deň, keď som Ťa spoznala. Tvoj smiech, ľudskosť a talent. Nechápem. Neviem si predstaviť, že už mi nezavoláš a nepovieš mi Petruška. Odpočívaj v pokoji, moj zlatyk. Modlím sa za Kamilku a za Tvoju rodinu, aby mali silu zvládnuť túto bolesť,” odkázala mu do neba zarmútená Petra.

Zdroj: IG/polnis_petusa, tvmarkizaofficial