Vyostrenie koaličnej krízy sleduje, okrem iných, aj líder opozičnej strany Smer-SD. Nad požiadavkami zo strany OĽaNO iba neveriacky krúti hlavou, v dôsledku čoho sa rozhodol nešetriť kritikou, a zároveň sa obrátil aj na prezidentku Zuzanu Čaputovú.

Igor Matovič sa s rodinou momentálne nachádza na dovolenke, no jeho vyjadrenia sprostredkoval samotný premiér. Podľa slov Eduarda Hegera je minister financií ochotný podať demisiu spoločne s Richardom Sulíkom, no liberáli musia schválil opatrenia na boj proti energetickej kríze.

Ide o 10 bodov, pričom niektoré z nich nie sú ešte ani na papieri a mnohé by doslova ,,rozbili“ štátny rozpočet. Dianie na politickej scéne intenzívne sleduje aj Robert Fico, ktorý neskrýva hnev. ,,Aj ten najposlednejší, ktorý pochyboval, musí dnes po podmienkach Igora Matoviča uznať, že predsedom vlády a ministrom financií SR v rokoch 2020 – 2022 bol obyčajný magor,“ napísal na sociálnej sieti šéf smerákov.

Bývalý trojnásobný premiér sa zároveň obracia na prezidentku, pričom vyzýva Zuzanu Čaputovú, aby nepodporovala verejný blázinec. ,,Referendová otázka číslo 1, o ktorú žiada 406-tisíc ľudí, veľmi jasne vedie k okamžitej demisii súčasnej vlády, čo je jediné rozumné riešenie, po ktorom musia nasledovať predčasné parlamentné voľby,“ myslí si politik, ktorý očakáva od prezidentky, že čoskoro vyhlási referendum.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Robert Fico  |  Foto: FB/Robert Fico, OĽaNO