Poslankyňa Romana Tabák je rozhodne v TOP 5 v počte verejných prešľapov, v dôsledku čoho leží mnohým občanom poriadne v žalúdku. Členka strany OĽaNO však naďalej trvá na tom, že svoju prácu robí najlepšie, ako vie. Bolo tak otázkou času, kedy sa začne intenzívne venovať aj vojne na Ukrajine. Napokon ju musel uzemniť samotný minister obrany.

Slovensko darovalo obranný systému S-300 Ukrajine v boji s ruskou armádou. Táto informácia nepotešila Romanu Tabák, ktorá s rozhodnutím nesúhlasila. Podľa jej slov sa tým Slovensko zapojilo do vojenského konfliktu. Jej vyjadrenie sa dostalo aj do uší samotnému ministrovi obrany, ktorý si za venovaním vojenskej techniky Ukrajine stojí.

Napokon sa rozhodol zareagovať, pričom ironicky poznamenal, že si váži odbornosť svojej kolegyne v raketových systémoch. ,,Špeciálne tenisové rakety sú jej doména, nech sa drží tejto témy a tam má naozaj aj odborne, komu čo povedať. Ostatné veci nech nechá na odborníkov,“ povedal v rozhovore pre Hospodárske noviny.

30-ročná blondínka sa však nenechala odbiť a na nedávne vyjadrenia Jaroslava Naďa sa rozhodla zareagovať. Priznala, že naozaj nie je odborníčkou na vojenské raketové systémy. ,,…ale ako bývalá vrcholová športovkyňa rozumiem taktike boja, útoku aj obrane. Ani ma neprekvapilo, že ste si kopol do ženy, na neúctu voči ženám som si už v OĽaNO a v politike zvykla,“ odkázala svojmu straníkovi, obávajúc sa, že darovanie S-300 vystavilo Slovensko bezpečnostnému riziku.

Celé vyjadrenie Romany Tabák

Zdroj: FB/Romana Tabak  |  Foto: FB/Romana Tabak, Twitter