Ruské ministerstvo obrany v pondelok uviedlo, že protivzdušný obranný systém S-300 na Ukrajine bol údajne zničený. Rusko dodalo, že šlo o systém privezený z jednej z krajín Európskej únie. Premiér SR Eduard Heger okamžite zareagoval a odvetil, že nami darovaný systém je stále v prevádzke.

Ruské ministerstvo obrany už pred niekoľkými hodinami tvrdilo, že sa im podarilo zničiť darovaný systém S-300 na Ukrajine. Ten sa mal nachádzať v meste Dnipro a mal byť Ukrajine poskytnutý od “jednej z európskych krajín”. Ešte vo večerných hodinách túto informáciu poprel premiér SR Eduard Heger.

SLOVENSKÚ S-300 NEZNIČILI. Ruská propaganda šíri klamstvá, že obranný systém zo Slovenska S-300 je zničený. Chcem upozorniť, že ide o nepravdivé informácie a sprievodné videá či fotografie sú staršieho dáta. Ukrajinská strana nám už tiež oficiálne potvrdila, že ide o dezinformácie,” uviedol na sociálnej sieti.

Rusko ale naďalej trvá na tom, že S-300 zničili a pri likvidácii malo podľa ich slov zahynúť aj 25 ukrajinských vojakov. Agentúra Reuters pred niekoľkými minútami uviedla, že hovorkyňa vlády Ľubica Janíková dementovala, že by bol zničený S-300 darovaný Slovenskom. Roman Mikulec pritom v nedávnej diskusii nevylúčil, že v budúcnosti môžeme Ukrajine poskytnúť aj ruské stíhačky MiG-29.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

https://www.youtube.com/watch?v=-RM2v1hn2Fw

Zdroj: reuters.com, FB/Eduard Heger – predseda vlády SR │ Foto: YT/Infinity News, Aktuality.sk