Naša prezidentka poberá od nástupu do funkcie plat vo výške približne 13-tisíc eur. Mnohí Slováci očakávajú, že by sa mala v čase korona-krízy rovnako ako poslanci vzdať časti príjmu v prospech ľudí. Jej reakcia vás šokuje!

Slovensko aktuálne bičuje karanténa v dôsledku celosvetovo rozšíreného koronavírusu a po zintenzívnenom testovaní je u nás potvrdených 269 prípadov nákazy. Mnoho rodín začína postihovať vírus aj v ekonomickej a finančnej oblasti.

Viacerí Slováci preto očakávajú, že poslanci by si mali v týchto časoch zo solidarity znížiť svoje niekoľkotisícové platy. Po návrhu poslanca z klubu ĽSNS sa tak zatiaľ neudialo, no s vysvetlením prišiel Jozef Bubnár z OĽaNO. Niektorí by rovnakú solidárnu pomoc očakávali aj od prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá poberá plat vo výške približne 13-tisíc eur.

Po otázke na túto tému v JOJkárskej relácií Na hrane však svojou odpoveďou šokovala: “Ja z môjho platu normálne žijem, nemám také tie podnikateľské aktivity pred sebou či za sebou tak ako mal pán prezident Kiska, jemu to generovalo príjem, z ktorého jeho rodina žila,” vysvetľuje. Prezradila však, že sa so svojím príjmom pravidelne delí aj s chudobnými slovenskými rodinami. “To sa vôbec nevylučuje so solidaritou, ktorá sa už realizuje, hoci to nemedializujem. Ale pravidelne prispievam ľuďom, ktorí píšu do prezidentského paláca,” dodáva prezidentka so slovami, že ide mesačne o tisícky eur.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zuzana Čaputová zo svojho platu pravidelne prispieva chudobným rodinám

Zdroj: Televízia JOJ │ Foto: Televízia JOJ, Instagram/zuzana_caputova