Tajný nákup ruskej vakcíny Sputnik V, ktorý vznikol na základe Krajčího udelenia výnimky a Matovičovom dohodnutí projektu, vyústil do nevídaných konfliktov v slovenskej koalícií. Rekonštrukciu vlády žiada Sulík aj Remišová, ktorí sa po stretnutí s prezidentkou Čaputovou zatvorili s koaličnými partnermi na zasadaní, kde návrhy riešenia krízy riešili do neskorých večerných hodín.

Aj keď sú výsledky rokovania o rekonštrukcií vlády zatiaľ hmlisté, téma Sputnik V je jasná. Igor Matovič sa ako hrdý nákupca dvoch miliónov vakcín ich príchodu na Slovensko tešil, no po nepriaznivom hodnotení od prezidentky, verejnosti, Sulíka a Remišovej ich však bol ochotný Rusku vrátiť. 

V piatok podvečer však premiér národu odkázal, že Sputnik V na Slovensku aj tak  ostáva a dvoma miliónmi vakcín sa môžu dobrovoľne zaočkovať všetci tí, ktorí jej dôverujú: “Takže Sputnik do Ruska späť nepoletí a bude zachraňovať životy na Slovensku. A pravdu? A nikdy by som ho vrátiť ani nedovolil. Nikdy,” prekvapivo dodáva na záver príspevku premiér.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Igor Matovic | Foto: IG/igor_matovic_olano