Je tomu už zopár týždňov, čo Česko a Slovensko spoznalo prostredníctvom talentovej šou mimoriadne pokornú a dobrosrdečnú Ruženku. Napriek vlastnému hendikepu má skromná žena otvorené srdce a namiesto toho, aby žiadala o pomoc sama pre seba, chce pomáhať iným.

Začiatkom októbra sa Ruženka Kováčová postavila pred porotcov šou Česko Slovensko má talent so skromným želaním, a to: “Byť spokojná v tom osobnom živote po boku muža, ktorý ma bude mať rád a aby som mohla nejak pomáhať druhým, keby len slovkom potešiť alebo nejak tak,” povedala pred dojatou porotou. 37-ročná žena následne zaspievala čistým hlasom ako anjel, čo jej vyslúžilo priamu vstupenku do finále prostredníctvom zlatého bzučiaka od Diany Mórovej. Sympatická žena napokon skončila na treťom mieste, no svojim životným optimizmom si získala priazeň stoviek divákov.

Tentokrát si výnimočnú ženu všimol moderátor Vilo Rozboril, ktorý si Ruženku zavolal do relácie V siedmom nebi. Životom skúšanú ženu bol pozvať priamo v jej byte, kde sa divákom naskytol srdcervúci pohľad. Ani skromné životné podmienky však speváčku neprinútili žiadať viac ako má a ako uviedla, jediným jej snom je nájsť si lásku a spievať. To potvrdila i priamo v štúdiu, kde zaspievala krásnu skladbu z opery Rusalka, “Měsíčku na nebi”. Ako ďalej Vilo prezradil, umelkyňa mala po svojom vystúpení dostať od produkcie V siedmom nebi poukážku na 2 000 €, čo však skromná žena odmietla. Peniaze sa rozhodla venovať matke Monike a jej dcérke, ktorá kvôli hendikepu nemôže viesť plnohodnotný život.

Po odvysielaní príbehu neostalo v sále ani pri televíznych obrazovkách jedno oko suché, pričom Vilo sa predsa len rozhodol venovať Ruženke aspoň 1 000 €. Tá ho následne požiadala, aby jej podal ruku a dojímavo povedala: “Ďakujem pekne, ale.. Ja ti chcem povedať alebo ťa poprosiť z celého srdca. Daj tie peniaze tej Monike a tej malej Vivinke, to je moje prianie, najväčšie prianie, ja to tak chcem, tak mi ho, prosím ťa, splň.” Vilo Rozboril sa po tomto vyjadrení nezmohol na slovo a v očiach sa mu leskli slzy dojatia. Následne však Ruženke venoval letecký pobyt pre dve osoby na Milána, kde navštívi legendárnu operu La Scala.

Príbeh Ruženky začína v 59. minúte

Zdroj: TV JOJ