Invázia na Ukrajine pokračuje už vyše mesiaca, hoci viacerí odborníci sa domnievajú, že už o pár týždňov by sa mohla vojnová situácia upokojiť. Známa ruská štátna agentúra ale poriadne šokuje. Jeden z článkov totiž diskutuje o novom pláne, ako by sa malo pristupovať k Ukrajincom.

Západ stále viac odsudzuje ruskú inváziu na Ukrajine, pričom Litva ako prvá krajina stopla dodávky plynu z Ruska a aj vyše osemdesiat percent Poliakov bolo v ankete za odstrihnutie energií od ruského dodávateľa. Hoci má byť v týchto dňoch Kremeľ viac prístupný na dohody, ruská štátna agentúra Ria Novosti prekvapila novým článkom od autora a odborníka na politický marketing Timofeja Sergejceva s názvom Čo musí Rusko urobiť s Ukrajnou.

Ria Novosti patrí k silným zdrojom informácií medzi rusky hovoriacim obyvateľstvom a o to šokujúcejšie sú plány predostreté Sergejcevom. Ten totiž hovorí o tom, že Ukrajina je ovládaná nacistami, ktorí sú aj medzi obyčajnými obyvateľmi, a preto treba časť Ukrajincov, ktorí predstavujú aktívne “banderovské vedenie”, zlikvidovať. Tvrdí, že ich “prevýchova” nie je možná.

Ukrajincov, ktorí sa zúčastňujú odporu so zbraňami v ruke, je podľa jeho slov potrebné zastreliť, kým “pasívni nacisti”, ako označuje tichých podporovateľov obrany Ukrajiny, si údajne zaslúžia tvrdý trest v podobe prežitia útrap vojny. “Spravodlivé potrestanie tejto časti obyvateľstva je možné iba tak, že ponesie útrapy spravodlivej vojny proti nacistickému systému,” píše. V prípade, že niekto prežije, musí byť podľa Sergejceva prevychovaný “tvrdou cenzúrou” a “ideologickými represiami”. Západ Ukrajiny, ktorý sa nepodarí “denacifikovať”, by chcel vidieť ako neutrálne územie s prítomnosťou ruských jednotiek, ktoré budú “zabezpečovať neutralitu”.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: ria.ru │ Foto: Twitter, YT/SME, Denník N