Uplynulý piatok zasiahla tisícky Slovákov tragédia v Prešove, pri ktorej zahynulo sedem osôb a jedna žena má byť stále nezvestná. Ľudia s hrôzou sledovali, ako jeden z panelákov zasiahli rozsiahle plamene. Obyvatelia bytového domu na Mukačevskej ulici tak v priebehu pár minút prišli doslova o všetko!

Explózia na prešovskom sídlisku zarmútila celé Slovensko, pričom pohľad na domovy desiatok rodín, ktoré skončili v plameňoch, sa dotkol takmer každého. Po medializovaní nešťastia sa zomkli ľudia z celej krajiny, pričom predovšetkým Prešovčania začali okamžite nosiť oblečenie, hygienické pomôcky i jedlo do centier, v ktorých mohli ľudia zasiahnutí touto tragédiou skloniť hlavu. Konanie Slovákov však zrejme motivovalo i televíziu JOJ, ktorá takmer bezprostredne po vypuknutí tragédie spustila verejnú zbierku pre obete ničivého požiaru.

Zapojiť sa a prispieť môže každý, kto chce pomôcť. ,,Zaslaním prázdnej SMS na číslo 855 v sieťach všetkých mobilných operátorov prispejete na pomoc postihnutým rodinám. Suma 3 € je konečná a nepodlieha DPH,“ uvádza nadácia televízie JOJ v popise. V priebehu pár dní sa podarilo vyzbierať úžasných 411 585 eur a dobrosrdeční ľudia posielajú potrebné peniaze aj naďalej.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Televízia JOJ  |  Foto: Facebook/HaZZ, Televízia JOJ