Výbuch plynu v prešovskom bytovom dome otriasol širokou verejnosťou, pričom mnohí Slováci sa snažia pomôcť obetiam poškodeného paneláku. Kým záchranné zložky zverejňujú informácie predovšetkým o výstrahách, obetiach či aktuálnom dianí na sídlisku, na sociálne siete sa dostalo video priamo z okamihu výbuchu.

Len pár metrov od paneláku na Mukačevskej ulici sa nachádza reštaurácia Al Dente, ktorej bezpečnostná kamera zachytila fatálny výbuch zo 6. decembra. Explózia, v dôsledku ktorej vyniesli záchranné zložky z budovy doposiaľ sedem osôb bez známok života a ďalších 40 muselo byť ošetrených, bola zaznamenaná v krátkom videu.

„Tu je krátke video zo včerajšej tragickej udalosti, ktorú zachytila naša bezpečnostná kamera. Uverejňujeme ho pre tých, ktorí nevedeli pochopiť, prečo sme mali zatvorené,“ uvádza reštaurácia na sociálnej sieti.

Množstvo občanov sa ponúklo poskytnúť obetiam nešťastia strechu nad hlavou, pričom niektoré gastronomické prevádzky im ponúkajú jedlo zdarma. Okrem iného bol zriadený účet na pomoc, kde po zadaní variabilného symbolu môžete prispieť z akéhokoľvek kúta Slovenska.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Al Dente Restaurant | Foto: FB/Policia SR