Slovenskú hokejovú reprezentáciu by podľa papierových predpokladov mali v základnej skupine na šampionáte v Česku čakať tri druhy zápasov. Ale všetko môže byť inak!

Papierové prognózy hovoria, že dvakrát budeme outsiderom, dvakrát miernym favoritom a trikrát by strata bodov bola sklamaním.

Ale v hokeji je možné častokrát všeličo, veď aj Rumuni boli behom ostatných dní jasným outsiderom 1A divízie, keď v žiadnom zápase na ich výhru nebol kurz nižší ako 6:1 (teda naozaj mali byť jasne najhorší), no napokon získali 9 bodov za tri výhry a obsadili 4. miesto, pričom rovnako 9 bodov malo aj tretie Taliansko a postupujúce druhé Slovinsko.

V “slovenskej” skupine bude v Ostrave aj Francúzsko, ktoŕe už v prípade dokázalo remizovať so Švajčiarskom a včera (v sobotu) dokonca otočilo proti Nemecku z 0:3 na 5:3). V jeho drese je po ročnej odmlke hviezdny 34-ročný center Stephane Da Costa z KHL, 39-ročná stálica z NHL Pierre-Edouard Bellemare, ako aj jednotlivci zo švajčiarskej, fínskej či českej ligy.

Šampionát je za dverami: Kto bude najproduktívnejším Slovákom?

Tohoto súpera teda rozhodne nemožno podceniť, pričom generálku pre šampionátom zohrajú Francúzi taktiež proti Nemcom (zajtra 6. mája).

Francúzske maximum zo svetového šampionátu je 6. miesto z roku 1930, ak hovoríme o modernej ére, v roku 2014 obsadili 8. miesto, od roku 2008 chýbali medzi elitou len raz, a to v roku 2021. Naposledy obsadili 12. miesto, v skupine A skončili Francúzi šiesti.

Zdroj: Flashscore, Hitky | Foto: IG/hockey_fra