Uplynulú sobotu si celé Slovensko pripomenulo významné jubilejné 100. výročie od tragickej smrti Milana Rastislava Štefánika, ktorý zároveň vyhral anketu o Najväčšieho Slováka. Na spomienkovej slávnosti sa zúčastnili najdôležitejší politici. Keď zaznela naša hymna, všetci si však všimli jediné!

V sobotu si Slovensko pripomenulo významné 100. výročie od tragickej smrti Milana Rastislava Štefánika, ktorý sa stal aj víťazom ankety Najväčší Slovák. Na spomienkovej slávnosti na Mohyle na Bradle sa zúčastnili tisícky ľudí a desiatky najvýznamnejších politikov.

Po vzdávaní pocty zaznela pred všetkými prítomnými slovenská hymna, ktorú spievali zároveň aj politici. Oči sa však začali rýchlo upriamovať na prezidenta Andreja Kisku, ktorý  stál bez pohybu pier a bolo zjavné, že do hymny sa nezapája.

Nevedno, či mu v tej chvíli myšlienky blúdili v prejave, ktorý ho o chvíľu čakal, no Slováci sa do jeho gesta okamžite obuli. Keď totiž prichádzal k mikrofónu, aby predniesol reč, viacerí prítomní prezidenta vypískali a kričali slová ako “zradca” či “odstúpenie”. Kritici sa ozvali aj pod Kiskovými facebookovými fotkami zo slávnosti.

Zdroj: YouTube │ Foto: Facebook/Andrej Kiska