Celé Slovensko čakalo dlhé mesiace na 26. december, ktorý sa stal v boji proti pandémií koronavírusu historickým dátumom. Pilotné očkovanie dokonca bolo započaté pred drobnohľadom médií, pričom novinári mohli celý priebeh detailne sledovať.

26. decembra na územie Slovenska dorazili prvé vakcíny, ktoré boli prevezené do nitrianskej nemocnice, a taktiež sa už majú nachádzať aj v niekoľkých ďalších zariadeniach. Okamžite po dodaní vakcíny bola zvolaná tlačová konferencia, počas ktorej sa dalo zaočkovať niekoľko členov Ústredného krízového štábu.

Prvým šťastlivcom bol 60-ročný profesor Vladimír Krčméry, ktorý poďakoval za najkrajší vianočný darček. Nasledovali ho minister zdravotníctva Marek Krajčí, hlavný hygienik Ján Mikas a ďalší. Po živom prenose, ktorý vysielala televízia Markíza aj televízia JOJ, sa na sociálnej sieti takmer okamžite objavila búrlivá debata Slovákov.

Ide o stovky komentárov, pričom mnohí sa domnievajú, že nešlo o skutočnú vakcínu, ale obyčajný vitamín B alebo C. Iní sú presvedčení, že sa v striekačke vôbec nenachádzala ihla a celé očkovanie bolo iba divadielko pre občanov. Dokonca sa objavili aj obvinenia, že dostal uznávaný epidemiológ určite zaplatené za rolu prvého ,,pokusného králika“.

Rodák z Bratislavy sa už nemohol pozerať na všetky teórie, ktoré sa momentálne šíria verejnosťou a rozhodol sa zareagovať. ,,Bola to dnes skutočná vakcína proti koronavírusu a skutočná ihla. Vitamín C mám kúpený doma v tabletkovej forme, 1 000 miligramový s postupným uvoľňovaním. Skvelá vec tento vitamín C v tabletkách ako prevencia počas zimy, odporúčam,“ vysvetlil s nadhľadom Krčméry.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Prof. MUDr. Vladimír Krčméry, DrSc., Dr.h.c  |  Foto: YT/HNtelevízia