Stanislav Lobotka predviedol svoju futbalovú kvalitu a mal výrazný podiel na tom, že Slovensko vo svojom otváracom zápase zdolalo favoritované Belgicko 1:0. Gól strelil v 7. minúte Ivan Schranz hrajúci na klubovej úrovni za Slaviu Praha.

Aj komentátori sa viac-menej zhodli, že hoci rozhodol úžasný kolektívny výkon, bez Lobotku, ktorý oddrel celý duel a bol všade, kde bolo treba, by to tak dopadnúť nemuselo.

Milan Škriniar to evidentne videl rovnako, veď náš kapitán len 16 minút po tom, čo Slovenský futbalový zväz na svojom Instagrame zverejnil záber na Lobotku s cenou pre hráča zápasu, stopér hrajúci za PSG napísal “I am not surprised”, a teda “Nie som prekvapený”.

Najbližie čaká na Slovensko majúce teda tri body, v piatok 21. júna o 15:00 výber Ukrajiny. Ten nečakane prehral s Rumunskom 0:3.