Niet sa čo diviť, že vojna na Ukrajine znervózňuje mnohých Slovákov. Situácii určite nepomohlo, keď sa začala celou krajinou šíriť správa o mobilizácii mužov. Najnovšie jeden z občanov obdržal list, ktorý ho nepríjemne šokoval. Na tento dokument už reaguje aj ministerstvo vnútra.

Pred pár týždňami sa začala Slovenskom šíriť správa o mobilizácii mužov, ako aj ich predbežného cvičenia. Táto informácia sa stala natoľko virálnou, že musela zareagovať aj samotná polícia. Občanov ubezpečila, že ide o poplašnú a klamlivú správu, ktorá nie je založená na pravde.

Aj napriek upozorneniu začali ľudia posielať vyhlásenia, v ktorých odmietajú ísť do bojovej línie. Okresné úrady zaznamenávajú denne stovky listov od mužov rôzneho veku či povolania. Celej situácii zrejme nepomôže dokument, ktorý bol nedávno doručený jednému zo Slovákov.

Mužovi z Nových Zámkoch totiž prišli povolávacie rozkazy. Úradná listina obsahuje takmer identickú úradnu pečať, a dokonca je podpísaná prednostkou nitrianskeho okresného úradu. Dokument mal pôsobiť, čo najreálnejšie. ,,Ministerstvo vnútra upozorňuje, že ide o hoax a žiadne povolávacie rozkazy sa z úrovne okresných úradov nedistribuujú,” uvádza rezort na sociálnej sieti, pričom chce varovať ľudí, aby nepodľahli panike.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Ministerstvo vnútra SR | Foto: FB/Ministerstvo vnútra SR, Unsplash