Strana Smer, no aj Hlas a SNS prišli s iniciatívou zbierania podpisov za referendum o predčasných voľbách, ktoré by chcel Pellegrini uskutočniť už v septembri 2021. Smer sa teraz pochválil množstvom podpisov Slovákov, ktoré sa im doposiaľ podarilo vyzbierať.

Referendum o predčasných voľbách zobrala opozícia útokom a ako avizuje Pravda, hovorca Ján Mažgút uviedol, že sa doposiaľ podarilo vyzbierať už neskutočných 400-tisíc podpisov občanov, čím by mala byť splnená podmienka minimálneho počtu 350-tisíc. Len nedávno pritom Mária Kolíková upozorňovala na to, že referendum by mohlo byť protiústavné.

Smer aj Hlas svorne tvrdia, že táto iniciatívna je výsostne apolitická, hoci v petičnom výbore sa nachádzajú známe mená. Ten by mal podľa slov Fica zasadnúť krátko po Veľkej noci a dohodnúť sa na ďalšom postupe.

Predseda Smeru chce vyzbierať spolu až 500-tisíc podpisov, keďže očakáva, že prezidentka dá referendovú otázku posúdiť Ústavnému súdu. Je tiež pripravený na to, že sa môže skúmať každý podpis na zozbieraných hárkoch. V prípade referenda by sa tak pýtali občanov, či si želajú skrátenie volebného obdobia tak, aby sa predčasné voľby konali do 180 dní od vyhlásenie výsledkov referenda.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pravda.sk │ Foto: FB/Pravda, Televízia JOJ