Už o pár dní sa na celom Slovensku uskutoční referendum. Obyvatelia tak budú mať možnosť vyjadriť svoj názor ohľadom politickej budúcnosti našej krajiny. V dokumente, ktorý obdržia vo volebnej miestnosti, musia odpovedať iba na jednu otázku.

Opozičná strana Smer-SD tvrdo bojovala, aby sa uskutočnilo referendum o predčasných voľbách. 350-tisíc podpisov zozbierala hneď dvakrát, no až na druhý pokus sa ich snaha podarila. Politici pôvodne chceli v referende položiť občanom dve otázky, no Zuzana Čaputová ich nechala preštudovať Ústavnému súdu.

Následné vyrozumenie bolo jasné, v dôsledku čoho budú voliči hlasovať o jednej otázke. ,,Súhlasíte s tým, že predčasné skončenie volebného obdobia Národnej rady SR je možné uskutočniť referendom alebo uznesením Národnej rady SR, a to zmenou Ústavy SR…,” takto znie po úprave finálna otázka, na ktorú odpovedia občania.

Referendum sa uskutoční 21. januára (v sobotu) v čase od 7.00 hod. do 22.00 hod v príslušnom volebnom okrsku. ,,Nie je to o Ficovi, o SMERe ani o iných politických stranách. Bude to bič občanov na politikov, ktorí sa spreneveria službe ľuďom. Poďme na referendum, zakrúžkujme ÁNO a využime svoje právo priamo rozhodovať o Slovensku,” vyzývajú smeráci na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj | Foto: FB/Smer-SD