Robert Fico so stranou Smer usporiadal vo štvrtok tlačovú besedu po rokovaní predsedníctva strany v Banskej Bystrici. Na nej okrem iného avizoval, že spúšťa petíciu za referendum s jednou otázkou, ktorou chce predčasne ukončiť vládnutie súčasnej koalície. 

Obvinený Robert Fico, ktorý sa nedávno opäť obúval do súdneho rozhodnutia v procese Dušana Kováčika, sa spolu s predstaviteľmi Smeru postavil pred novinárov. Na štvrtkovej tlačovej besede po rokovaní predsedníctva strany v Banskej Bystrici ohlásil spustenie petície za referendum.

Expremiér uviedol, že plánuje vyzbierať potrebný počet hlasov od občanov: “Pokiaľ vyzbierame potrebných 350-tisíc podpisov do 31. júla, sú vytvorené všetky predpoklady na to, aby sa na jeseň konalo referendum v deň komunálnych volieb do vyšších územných celkov a v mestách a obciach, aby sa nevyhadzovali peniaze,” myslí si.

Zároveň očakáva, že prezidentka SR “sa pokúsi znova zmariť referendum”, no tento krok považuje za nevyhnutný. Referendum má obsahovať jedinú otázku, ktorá umožní zmenu Ústavy SR a bude tak možné referendom ukončiť volebné obdobie vlády. Smer chce na petícii spolupracovať aj s opozíciu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Robert Fico