Situácia na Slovensku v spojení s druhou vlnou koronavírusu je skutočne kritická. Obete sú už dokonca aj z radov lekárov, čo výrazne zasiahlo i samotného premiéra. Prišla však ďalšia rana, ktorá môže výrazne narušiť plánovanie celoplošného testovania.

Je to iba pár hodín, čo sa na verejnosť dostala informácia, že ochoreniu COVID-19 podľahol 48-ročný lekár Rastislav M. z Oravy. Táto správa zasiahla aj premiéra, ktorý prejavil smútok. ,,Odpočívajte v pokoji, pane a veľká vďaka Vám. Idem v aute domov a plačem,“ napísal na sociálnej sieti. Igor Matovič však najnovšie oznámil, že koronavírusu podľahol ďalší lekár z Humenného vo veku 73 rokov, ktorý sa mal nakaziť pri výkone svojej práce. ,,Chcem vyjadriť úprimnú sústrasť. Nechcem zažívať situácie, že tu budú zomierať sestry a lekári,“ uviedol na tlačovej konferencií.

Predseda koaličnej strany OĽaNO sa obáva, že sprísnené opatrenia neboli dostatočne účinné. Pandemická komisia tak stojí medzi rozhodnutím, či spustiť celoplošné testovanie alebo tzv. lockdown, ktorý platí práve od dnešného dňa aj v Írsku. Premiér má zlé tušenie, že odborníci sa rozhodnú pre uzatvorenie aj za hrozby ekonomických škôd, ktoré by boli v prípade troch týždňov na úrovni dvoch miliárd eur. ,,Je to v rukách odborníkov. Keď povedia, že máme zatiahnuť brzdu, tak zatiahneme,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: slovensko.hnonline.sk  |  Foto: YT/Politikum, Pixabay, Twitter