Zo slovenskej politickej scény prišla smutná správa. Vo veku 73 rokov náhle zomrel syn známej politickej osobnosti Alexandra Dubčeka. Lekár Pavol Dubček mal dostať mozgovú príhodu a poslednýkrát vydýchol v bratislavskej nemocnici na Kramároch.

Vo veku 73 rokov zomrel syn význammnej osobnosti slovenskej politiky Alexandra Dubčeka, lekár Pavol Dubček, ktorý pred časom poslal ostrý odkaz Robertovi Ficovi. Počas svojho profesného života pôsobil ako chirurg na traumatológií v Bratislave. Podľa informácií Plusky sa mu mala stať osudnou mozgová príhoda, pričom posledenýkrát vydýchol na bratislavských Kramároch.

Okrem kariéry lekára ale istú dobu kráčal aj v otcových politických šľapajách. V komunálnych voľbách v roku 2014 sa stal poslancom bratislavskej mestskej časti Nové Mesto a v roku 2018 pôsobil v zastupiteľstve Bratislava – Nové Mesto. V roku 2019 kandidoval Dubček do Európskeho parlamentu na kandidátke SNS.

Aj Andrej Danko mu venoval na sociálnej sieti posledný odkaz: “SNS vyjadruje úprimnú sústrasť rodine Pavla Dubčeka. Pavol Dubček ako syn Alexandra Dubčeka zažil rôzne životné situácie. Zažil úspech, slávu, ale aj pád a trápenie. Bolo úžasné počúvať jeho príbehy o svojom otcovi, Alexandrovi Dubčekovi. Vždy sa snažil doma i v zahraničí dvíhať zástavu Slovenska a reprezentovať hodnoty svojho otca.”

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pluska.sk, FB/Andrej Danko │ Foto: FB/Plus JEDEN DEŇ