Robert Fico sa podľa viacerých názorov odborníkov aj novinárov blíži k svojmu koncu a pádu. Zachrániť sa chcel odstúpením v prospech Petra Pellegriniho, no dal si niekoľko podmienok. Jedna z nich ale pobúrila syna významného Slováka, a tak hlave Smeru poslal poriadne tvrdý odkaz.

Robert Fico len pred niekoľkými dňami ukázal verejnosti snahu vychádzať s Petrom Pellegrinim a ponúkol mu miesto predsedu v strane. Dal si však niekoľko podmienok, pričom jednou z nich bolo aj predsedníctvo v Nadácií Alexandra Dubčeka, cez ktorú chcel kontrolovať financie v strane. Na Pellegriniho sa pritom rovnako zniesla vlna kritiky za jeho vládnutie počas pandémie koronavírusu. Keďže ale Peter Pellegrini odstúpil a podľa všetkého si založí vlastnú stranu, Fico ostal na svoje plány sám.

Jeho ambícia riadiť nadáciu ale pobúrila syna Alexandra Dubčeka, Pavla. Ten podľa informácií Nového Času uviedol, že v čase, keď mali finančné problémy, sa im Fico obrátil chrbtom a nielenže im nepomohol, dokonca ani neodpovedal na doporučený list. Jedinú odpoveď dostal od vtedajšieho člena Smeru Mareka Maďariča. Nielen preto má však na expremiéra ťažké srdce. Podľa vlastných slov Pavla bol jeho otec úprimný človek, ktorý mal rád ľudí a odovzdal sa im, takže si neželá, aby sa jeho meno spájalo s Ficom a vyjadril prekvapenie nad jeho záujmom o Dubčekovu nadáciu.

Bol to pritom práve Fico, kto v roku 2012 nečakane vyhlásil Dubčeka za vzor Smeru. “Tak ako sa Alexander Dubček snažil dať ľudskú tvár socializmu, Smer-SD sa pokúša dať ľudskú tvár dnešnej spoločnosti, založenej na pluralizme, demokracii a právnom štáte.” Zdá sa však, že Pavol Dubček má na fungovanie tohto politika iný názor. Na sociálnej sieti pritom pravidelne zverejňuje zábery z hrobu otca a na náhrobnom kameni svieti známy citát Alexandra Dubčeka, ktorý sa vryl do pamäte mnohých: “Nezahynie národ, v ktorom sa každý dokáže riadiť tak svojím rozumom, ako aj svojím svedomím.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

“Nezahynie národ, v ktorom sa každý dokáže riadiť tak svojím rozumom ako aj svojím svedomím.” Alexander Dubček

Zdroj: cas.sk │ Foto: Facebook/Palo Dubček, YouTube/HNtelevízia