Z amerického Los Angeles dorazila veľmi smutná správa. Vo veku 63 rokov odišiel do hereckého neba herec, ktorý sa preslávil najmä rolou v úspešnom a obľúbenom seriáli Twin Peaks. Ako prezradil jeho manažér, herec mal podľahnúť po boji s dlhotrvajúcou chorobou.

Zo sveta filmového šoubiznisu prišla ďalšia smutná správa. Vo veku 63 rokov umrel Lenny von Dohlen. Americký herec mal podľahnúť neznámemu ochoreniu: “Umrel v utorok vo svojom dome v Los Angeles po dlhotrvajúcej chorobe,” potvrdil pre People jeho manažér Steven J. Wolfe.

Dohlen sa do povedomia divákov zapísal predovšetkým televíznou úlohou Harolda Smitha v mysterióznom seriáli Davida Lyncha Mestečko Twin Peaks. Debutoval vo filme Kent State,  malú rolu získal v Tender Mercies a následne zahviezdil v roku 1984 v Electric Dreams rolou Milesa Hardinga. Zahral si tiež v niekoľkých epizódach Twin Peaks: Fire Walk, v seriáli Chicago Hope, The Lazarus Man, CSI: Miami, Miami Vice, v The Equalizer či v Sám doma III.

Smutný odkaz zverejnila na sociálnej sieti aj jeho sestra Catherine: “Svet stratil 5. júla skvelého muža. Brat bol zanietený ku každému a ku všetkému. Vždy bol vodca. Či už išlo o strhujúcu konverzáciu, umeleckú tvorbu alebo výlet na nové miesta. Miloval smiech. Pokračuje vo svojej duchovnej ceste,” dodala. Pred niekoľkými dňami zarmútila fanúšikov aj správa o úmrtí známeho herca z legendárneho filmu Krstný otec.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: people.com │ Foto: FB/Catherine Von Dohlen, Twitter